Ogłoszenia i intencje

24.06. - 01.07.2018.

Niedziela – 24.06.2018. – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

7.00    Za + Stanisławę Strzechowską w 7 rocznicę śmierci

8.30    Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i opiekę Matki Bożej w intencji Łucji Ganiek z okazji 80 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny (TD)

10.00  Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i opiekę Matki Bożej Fatimskiej w intencji Iwony Famulskiej z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny (TD)

11.30  Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i opiekę Matki Bożej w intencji Bolesława Twardawy z okazji 80 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny (TD)

15.00  Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, dobry wybór dalszej drogi życiowej w intencji Ewy Tomczyk z okazji 18 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

16.00  Nieszpory niedzielne

17.00  Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej w intencji ks. Piotra Andrzejaka z okazji urodzin – od Parafian

Poniedziałek – 25.06.2018.

8.00    Za ++ Elżbietę i Roberta Groborz

18.00  Za + Alfredę Burek – od uczestników nocnego czuwania, seniorów, grupy modlitewnej i pielgrzymów

Wtorek – 26.06.2018.

8.00    Za ++ Władysława Głuś w 10 rocznicę śmierci i żonę Halinę

18.00  1. Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i opiekę Matki Bożej w intencji Gabrieli i Stefana Lovermann z okazji 25 rocznicy ślubu oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny (TD)

2. Za + Joachima Kurpanika w 15 rocznicę śmierci

Środa – 27.06.2018.

8.00    Za + Grzegorza Flak we wspomnienie urodzin

18.00  Za + Tadeusza Holewika w 4 rocznicę śmierci

Czwartek – 28.06.2018. – św. Ireneusza

8.00    Za + Jana Dybała w 16 rocznicę śmierci

12.00  W intencji nowożeńców: Tomecki – Piórecka

17.00  Za + Henryka Dyguda w 1 rocznicę śmierci – od siostry Wandy z rodziną

Piątek – 29.06.2018.– Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

8.00    Za + Pawła Poloczka

12.00  W intencji nowożeńców: Kolorz – Stalmach

18.00 XXX – dniowa za zmarłych: Henryk Ratajczak, Gabriela Łeppek, Mariola Tudzież, Rudolf Oleś, Helena Bojarska, Łucja Gunia, Wanda Kuczera, Władysław Sekściński, Halina Nowak, Julia Kluczniok, Stanisław Poliński, Irena Niemczyk, Witold Murzydło

Sobota – 30.06.2018.

8.00    Za ++ Agnieszkę Szczekała i męża Józefa

17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź

18.00  Za ++ Marię Potrzebowską w 4 rocznicę śmierci, męża Lucjana i córkę Beatę

Niedziela – 01.07.2018. – XIII Niedziela Zwykła

7.00    Za ++ Waleskę i Jana Biela

8.30    Za + Henryka Fojcika w 2 rocznicę śmierci

10.00  Za + Józefa Różnowskiego w 14 rocznicę śmierci

11.30  Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i opiekę Matki Bożej Fatimskiej w intencji Haliny i Adama Widzyk z okazji 40 rocznicy ślubu oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny (TD)

15.00  Do Ducha Św. w intencji dzieci przyjmujących chrzest, ich rodziców i chrzestnych

16.00  Nieszpory niedzielne

17.00  Za + Henryka Cyronia

***************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pielgrzymi wyruszający na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę gromadzą się na mszy św. w środę o godz. 8.00, a wyjazd autokarami do Częstochowy będzie w sobotę o 7.00 z parkingu przy kościele.
  2. W piątek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta zostanie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej – jest to tzw. Świętopietrze.
  3. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
  4. Rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy zalecamy, by kierowali do kierownictwa sformułowaną na piśmie prośbę, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej mszy świętej.
  5. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in. o tym, jak dzieciom i młodzieży pokazywać drogę do Boga, a także o nowej katolickiej telewizji. Dzieciom i młodzieży polecamy „Małego Gościa” z niezbędnikiem kibica.

Słowa, działalność i życie św. Jana Chrzciciela nie były skoncentrowane na nim samym, ale na Chrystusie. I to jest właściwy kierunek dla nas...

Szczęść Boże!