Ogłoszenia i intencje

17.02. - 25.02.2018.

Dzisiejsza kolekta zostanie przeznaczona na potrzeby naszej parafii: na powstającą kaplicę Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

_____________________________________________________________

­­­­

Sobota – 17.02.2018.

17.00  Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

18.00   Za + Jadwigę Gilga w 1 rocznicę śmierci

_____________________________________________________________

Niedziela – 18.02.2018. – I Niedziela Wielkiego Postu

7.00    Za ++ Zdzisława i Marię Pietrzyk oraz rodziców z obu stron

8.30    Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, opiekę Matki Bożej Fatimskiej w intencji Ireny Brząkalik z okazji 70 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny (TD)

10.00  Za ++ Bolesława Kwarcińskiego w 3 rocznicę śmierci, wnuka Dariusza i rodziców z obu stron

11.30  Za ++ Antoniego w 1 rocznicę śmierci, Emilię i Józefa Szewczyk, Paulinę Góralczyk oraz ++ z rodzin Szewczyk i Bielec

15.00  Do Ducha Św. w intencji dzieci przyjmujących chrzest, ich rodziców i chrzestnych

16.00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

17.00  Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, opiekę Matki Bożej w intencji Agnieszki i Grzegorza Tomeckich z okazji 25 rocznicy ślubu oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny (TD)

Poniedziałek – 19.02.2018.

8.00    Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, opiekę Matki Bożej w intencji Iwony i Krzysztofa Katlewskich z okazji 22 rocznicy ślubu oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

18.00  1. Za + Stanisława Looze w 1 rocznicę śmierci

2. Za + Krystynę Jagodzińską w 2 rocznicę śmierci

Wtorek – 20.02.2018.

8.00   1. Za ++ Leopolda Kurpanika w 16 rocznicę śmierci oraz Gertrudę i Emila Niedobeckich

2. Za ++ Marię i Maksymiliana Brzęczek

18.00  Za ++ Elżbietę i Pawła Pytel w 1 rocznicę śmierci

Środa – 21.02.2018.

8.00    Za + Norberta Wilczek w 11 rocznicę śmierci

18.00  1. Za + Józefa Moroń

2. Za + Zygmunta Żera

Czwartek – 22.02.2018. – Święto Katedry św. Piotra Apostoła

8.00    Za ++ Waleskę i Henryka Kurpanik oraz córkę Helenę

17.00  1. Za + Henryka Lip w 3 rocznicę śmierci

2. Za ++ Marię Pawliczek w 29 rocznicę śmierci, męża Pawła i rodziców z obu stron

Droga Krzyżowa dla dzieci

Piątek – 23.02.2018.

8.00     Za ++ Wiktorię i Jana Profaska oraz 2 synów: Joachima i Stefana

17.15  Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

18.00  1. XXX-dniowa za zmarłych: Leszek Mozler, Adelajda Wyrobek, Aniela Nimptsch, Ginter Schindler, Józef Wałach, Edward Baran, Halina Brykalska, Marian Grzymski, Dawid Drygała, Andrzej Piksa, Eugenia Ostrzołek, Agnieszka Palarz

2. Za ++ Józefa Klasik i rodziców z obu stron

Sobota – 24.02.2018.

8.00    1. Za ++ Emila Warzecha w 5 rocznicę śmierci, teścia Alfreda Warzecha, rodziców Marię i Jerzego Jaromin oraz brata Dariusza

2. Za + Maksymiliana Leśnik

17.00  Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

18.00  Za + Janusza Świtała we wspomnienie urodzin – od żony

Niedziela – 25.02.2018. – II Niedziela Wielkiego Postu

7.00    Za ++ Marię i Augustyna Frank

8.30    Za ++ Katarzynę Tkocz w 23 rocznicę śmierci, syna Michała oraz rodziców Marię i Benedykta Bombik

10.00  W intencji ks. Dariusza Gembały – od uczestników pielgrzymki do Izraela i Jordanii

11.30  Za ++ Jadwigę Darmetko i męża Leszka

15.00  W intencji Kandydatów do diakonatu stałego i ich rodzin (obrzęd admissio)

16.00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

17.00  Za ++ Elżbietę i Alojzego Szymurów oraz Zofię i Augustyna Węgrzyk

***************

1. Za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Witamy wśród nas diakona Bartłomieja Cudziło z Knurowa, który do początku maja będzie odbywał staż duszpasterski w naszej parafii.
  3. Dzisiejsza, Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu, jest Niedzielą Trzeźwości. Wszyscy, którzy zrobili postanowienia trzeźwościowe mogą się wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej w zakrystii. Zachęcamy też Parafian do postu i innych uczynków pokutnych, a zwłaszcza dzieł miłosierdzia.
  4. Dzisiaj o 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątek o 17.15 na Drogę Krzyżową (dla dzieci: w czwartek po mszy św. szkolnej).
  5. Spotkanie informacyjne przed pieszą pielgrzymką do Częstochowy (27-30. czerwca) odbędzie się w środę po mszy św. wieczornej w kościele, rodziców dzieci pierwszokomunijnych – w czwartek po mszy św. wieczornej w kościele, Grupy Modlitewnej o. Pio – w piątek o 16.30 w salce, uczestników pielgrzymki do Izraela i Jordanii – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10.00 w salce.
  6. W odpowiedzi na wezwanie papieża Franciszka, najbliższy piątek będzie w naszych parafiach dniem szczególnej modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.
  7. W przyszłą niedzielę, podczas mszy św. o godz. 15.00, będzie miał miejsce obrzęd przyjęcia (tzw. admissio) ośmiu kandydatów z archidiecezji katowickiej (spośród których dwóch pochodzi z naszej parafii) do diakonatu stałego, któremu będzie przewodniczył Ks. bp Marek Szkudło.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie tzw. jałmużną postną, a zbiórka przed kościołem, przeprowadzona przez Parafialny Zespół Caritas, zostanie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny.
  9. W gablotce znajdują się informacje o Dniach Otwartych w Przedszkolu nr 1, a także o akcji honorowego krwiodawstwa.
  10. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu o św. o. Pio, a także przeczytamy m. in.: o poście, który poprawia stosunek do życia i siebie samego.

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Kościół pomaga nam w przeżywaniu Wielkiego Postu przez sakramenty, rekolekcje, nabożeństwa… Każdy z nas potrzebuje nawrócenia. I to od nas zależy, na ile zbliżymy się do Boga

Szczęść Boże!