Ogłoszenia i intencje

09 - 17.12.2017.

Zbiórka przed kościołem zostanie przeznaczona na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

_____________________________________________________________

Sobota – 09.12.2017.

17.00  Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

18.00   Za + Tadeusza Skulskiego w 11 rocznicę śmierci

_____________________________________________________________

­­­­

Niedziela – 10.12.2017. – II Niedziela Adwentu

7.00    Za + Witolda Sprus w 1 rocznicę śmierci

8.30    Za ++ Piotra Dziadoń w 1 rocznicę śmierci

10.00  Za ++ Jadwigę i Jerzego Kulik

11.30  Za + Romana Kasza w 1 rocznicę śmierci

15.00  Do Ducha Św. w intencji rocznych dzieci

16.00  Nieszpory adwentowe

17.00 Za ++ Sebastiana Wiśniewskiego w 8 rocznicę śmierci, dziadków Izabelę i Kazimierza Wiśniewskich oraz babcię Stefanię Grodzką

Poniedziałek  – 11.12.2017.

8.00    1. Za ++ Zofię Budny i męża Maksymiliana

2. Za ++ Franciszkę i Maksymiliana Niedobeckich oraz Antoniego Polok

18.00  Roraty: Za ++ Franciszkę i Józefa Kurpanik i Władysławę i Bolesława Kwasiborskich

Wtorek – 12.12.2017. – N. M. P. z Guadalupe

8.00    1. Za ++ Alfonsa i Gertrudę Piecha oraz rodziców z obu stron

2. Za + Jana Olczyka w 29 rocznicę śmierci

18.00  Roraty: Za ++ Józefa i Emilię Pozór

Nabożeństwo do Matki Bożej  z Guadalupe połączone z duchową adopcją dziecka poczętego

Środa – 13.12.2017. – św. Łucji

8.00    1. Za ++ Leopolda Kurpanika, rodziców Waleskę i Albina Kurpanik oraz Gertrudę i Emila Niedobeckich

2. Za ++ Annę Koza, męża Józefa i córkę Eugenię Jureczko

18.00  Roraty: Za żyjących i zmarłych czcicieli Matki Bożej Fatimskiej

Nabożeństwo fatimskie

Czwartek – 14.12.2017. – św. Jana od Krzyża

8.00    1. Za ++ Annę Fajt, 2 mężów, syna Waldemara oraz rodziców i teściów

2. Za + Anielę Gruszczyk w 1 rocznicę śmierci

17.00 Roraty: Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, opiekę Matki Bożej w intencji Celiny Owczorz z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny (TD)

Piątek – 15.12.2017.

8.00    1. Za + Elfrydę Matuszczyk w 13 rocznicę śmierci

2. Za ++ dziadków: Annę, Marię i Teofila Sobik oraz Gertrudę i Józefa Króliczek

18.00  Roraty: Za żyjących i ++ czcicieli Bożego Miłosierdzia

Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu

Sobota – 16.12.2017.

8.00    1. Za + Henryka Śliwka we wspomnienie urodzin

2. Za ++ Stefanię Stanienda i męża Tadeusza

Nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli

17.00  Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

18.00  Za ++ Wilhelminę i Konrada Szymura oraz syna Jana

Niedziela – 17.12.2017. – III Niedziela Adwentu

7.00    Za + Antoniego Pluta w 1 rocznicę śmierci

8.30    Za + Henryka Słowik w 17 rocznicę śmierci

10.00  Za + Pawła Kretek

11.30  Za ++ Waltra Sobik i córkę Ewę

15.00 Do Ducha Św. w intencji dzieci przyjmujących chrzest, ich rodziców i chrzestnych

16.00 Nieszpory adwentowe

17.00  Za + Jerzego Pyszny

***************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Za ofiary złożone przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Zachęcamy do udziału w codziennych mszach świętych roratnich.
  3. W tym tygodniu odbędą się spotkania opłatkowe: Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – we wtorek po mszy św. porannej, Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Ekonomicznej, Katechetów, Szafarzy, Zespołu Caritas i Służby Kościelnej – we wtorek po mszy św. wieczornej, Grupy Modlitewnej o. Pio – w sobotę o godz. 16.00.
  4. We wtorek po mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej z Guadalupe połączone z duchową adopcją dziecka poczętego, w środę na mszę św. i nabożeństwo fatimskie, w piątek na mszę św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, a w sobotę po mszy św. porannej na nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli.
  5. Chorych  i  starszych  Parafian, których prosimy zgłaszać do piątku, odwiedzimy z posługą sakramentalną w przyszły poniedziałek i wtorek (18. i 19. grudnia) do południa.
  6. W kancelarii parafialnej i w zakrystii można nabyć opłatki oraz świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom; do piątku można jeszcze składać produkty spożywcze, z których zostaną zrobione paczki dla najuboższych.
  7. W kancelarii parafialnej można też nabyć bilety na koncert ewangelizacyjny „Betlejem w Spodku” połączony z rodzinnym kolędowaniem, który odbędzie się w Katowicach w piątek 29. grudnia o godz. 19.00.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  9. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in. o tym, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedziele, o polskiej pomocy dla syryjskich uchodźców Libanie i wstrząsające wyznanie mamy, która jeszcze przed urodzeniem utraciła swoją córeczkę.

Adwent jest czasem oczekiwania i przygotowania. Zatrzymajmy się na chwilę w przedświątecznym biegu, bo najważniejsze jest nasze nawrócenie i czekanie na Jezusa z czystym sercem, bez lęku i w pokoju…

Szczęść Boże!